fbpx

 

 

Sklo, skleneny sprchovy kut na mieru, Ateliér Suchánek Bratislava Dúbravka showroom, motáž a servis
Sklo, sklenené zábradlie na mieru, Ateliér Suchánek Bratislava Dúbravka showroom, motáž a servis

Sklo patrí medzi základné a priemyselné a stavebné materiály. Vďaka svojej priehľadnosti nachádza široké spektrum využitia v priemysle ako dekorácia, stavebný materiál, obalový materiál a tiež automobilovom a elektrotechnickom priemysle. Obsahuje najčastejšie kremičitý piesok, sódu, oxidy alkalických kovov, vápenec a rôzne iné prímesy podľa toho na aký sa využíva. Je biologicky neaktívny materiál a nie je voľne rozložiteľný v prírode. Neexistuje voľný výskyt a preto sa musí vyrábať.

o skle zlozenie skla, vyroba sklenených výrobkov na mieru

Sklo

V stavebníctve ale aj v automobilovom priemysle sa najčastejšie používa tabuľové sklo, tvorí až 1/3 svetovej produkcie skla, čo je približne 50 mil. ton. Produkcia tabuľového skla pravidelne rastie o cca 6% ročne.

Taviaca pec na ploché sklo pracuje nepretržite s kapacitou jednej pece až do 1000 t skloviny/deň a v prípade, že nemá odbyt sa rozbíja na črepy a tie sa vracajú naspäť do pece. Vďaka tomu sa šetria primárne zdroje surovín a energia až do 40%.

Pre dosiahnutie požadovaných vlastností sa tabuľové sklo upravuje rôznymi metódami. Jednou z nich je aj kalenie skla, čo je zahrievanie skla na vysokú teplotu. Takto vytvrdené sa po rozbití rozpadne na množstvo malých úlomkov, ktoré nie sú ostré a tak nedochádza k poraneniu.

Pri tvorbe interiéru používame sklo pri výrobe interiérových dverí a priečok, ako zásteny na kuchynskú linku, dvierka na rôzne typy nábytku či už v kuchyni alebo inej miestosti, v kúpeľni na sprchové kúty a zásteny, zábradlie na schodišti a zrkadlá.

Máte otázky?

Obchodný špecialista

Online nákup

Kompletný sortiment