fbpx

Kompozitné podlahy

Kompozitne podlahy Parador, Ateliér Suchánek Bratislava Dúbravka showroom, motáž a servis
Kompozitne podlahy Parador, Ateliér Suchánek Bratislava Dúbravka showroom, motáž a servis

Kompozitná podlaha od Parador

Ak ste v poslednej dobe uvažovali nad kúpou podlahy, pri hľadaní ste už určite narazili na kompozitné podlahy, ktoré sú vďaka svojej multifunkčnosti stále žiadanejšie. Doba sa mení, technológie sa vyvíjajú a výnimkou nie sú ani podlahy, ktoré sa snažia byť stále odolnejšie, praktickejšie, prirodzenejšie a krajšie.

V 70 a 80-tych rokoch väčšina domácností fungovala na takzvanom linoleu. Avšak v skutočnosti to bola umelá napodobenina z PVC, ktorá okrem umelého dizajnu mala veľa nedokonalostí. Neskôr prišli laminátové podlahy s HDF nosičom na drevenom základe a s klik systémom – dodnes sú veľmi populárne. PVC podlahy sa vyvinuli do tzv. vinylových podláh s praktickým klikom a prepracovanejším dizajnom. Aktuálne sa výrazne dopredu dostali kompozitné podlahy, ktoré sme rozoberali v minulom článku: „Čo je to kompozitná podlaha?“. V predošlom článku sme písali hlavne o prírodnej kompozitnej podlahe Modular ONE, teraz vám chceme predstaviť jej kolegu, ktorý sa vyrába na SPC (Solid Polymer Core) minerálnom základe.

Čo viedlo k vzniku SPC kompozitných podláh? Veľa zákazníkov potrebuje podlahu, ktorá je vysoko odolná a znesie náročné požiadavky: vlhkosť, vysoká záťaž, nerovný podklad, náročnejšie teplotné podmienky, nízky tepelný odpor a možnosť pokladať bez dilatácií. Tento dopyt sa snaží uspokojiť viacero typov podláh, ale vždy sa nájde nejaké „Ale“. Teraz môžeme s kľudným svedomím povedať, že naše SPC podlahy sú vhodné do každého interiéru bez kompromisov.

Vhodná do vlhkých priestorov

Všeobecne je zaužívané dávať do vlhkých priestorov celovinyl alebo dlažbu. Kompozitná podlaha SPC od PARADORU je tiež 100% vodoodolná. Je vyrobená na báze minerálov a polymérov, čo znamená, že nebude nevhodne reagovať s vodou a aj v prípade vytopenia sa podlahe nič dramatické nestane. Môže byť pre vás ideálnou voľbou napríklad aj do kúpeľne, kuchyne či chodby, ktoré sú najviac skúšane vodou aj záťažou.

Vhodná k francúzskym oknám i do zimných záhrad

Jedna z veľkých výhod oproti bežným vinylovým podlahám, ktoré mávajú pri francúzskych oknách problém. Teplotné výkyvy a ostrejšie slnečné žiarenie vedia nejednu podlahu potrápiť, čo má za následok poškodenie funkčnosti a dizajnu. SPC podlahy sú stavané aj na náročné podmienky a bez problémov odolajú chladu aj vysokým teplotám.

Exkluzívny dizajn

Aktuálne máme v ponuke dekory, medzi ktorými nájdete zastúpenie klasických dubových, bledých (provensálskych) či šedých vzorov. Dekory pôsobia veľmi reálne a prirodzene, na dotyk vďaka kartáčovanej štruktúre povrchu pripomínajú drevo. Vaše oči potešia aj široké moderné lamely so 4V špárami, ktoré po rozložení v miestnosti pôsobia exkluzívne. Spravte z vášho bývania umenie s krásnymi dekormi od PARADORU 🙂

Teplá a ideálna na podlahové kúrenie

Väčšina zákazníkov si obľúbila podlahové vykurovanie. Tomu sa výrobcovia prispôsobili a snažia sa vyrábať podlahy s najnižším možným tepelným odporom. SPC podlaha od PARADORU má tepelný odpor iba 0,024 m²K/W. Táto hodnota je lepšia ako u väčšiny vinylov a navyše je v nej integrovaná podložka, čím je tepelný odpor ešte hodnotnejší. Podlaha je vhodná na elektrické aj teplovodné kúrenie. Na dotyk je príjemne teplá, čo oceníte v chladnejších mesiacoch, kedy sa nekúri. Pod podlahu stačí dať už iba parozábranu a môžete si užívať teplučkú podlahu za nižšie náklady.

Pokládka bez dilatácie

U tejto podlahy nás veľmi potešila práve táto vymoženosť, pretože je to stále častejšia požiadavka mnohých zákazníkov. Montáž bez dilatácií je možná až do 400 m2 (20 x 20 m) a nemusíte ich dodržať ani pri prechodoch medzi miestnosťami, ktoré majú podobné klimatické podmienky. Samozrejme, že dilatácie okolo stien musia byť, keďže sa jedná o plávajúcu podlahu. SPC Parador podlahy majú oproti konkurenčným podlahám najlepšiu rozmerovú stabilitu (iba 0,02 %) a vďaka tomu sa môžete tešiť plynulému priestoru v celom dome bez prechodových líšt 🙂

Integrovaná protihluková podložka v cene

Náklady ušetríte vďaka kvalitnej protihlukovej vode-odolnej podložke, ktorá je neoddeliteľnou súčasťou podlahy. Podlaha je aj s podložkou vyladená do dokonalosti tak, aby poskytovala čo najlepší komfort, funkčnosť, odolnosť a výkon. Veľkou výhodou, ktorú určite v domácnosti oceníte, je tlmenie kročajového a priestorového hluku. Žiadna ďalšia podložka nie je potrebná ani vhodná. Súčasťou podložky nie je parozábrana, tú je potrebné dokúpiť a umiestniť pod podlahu.

Zdravie a ekológia

Značka PARADOR je známa tým, že sa snaží vo svojich výrobkoch snúbiť kvalitu a dizajn s veľkým ohľadom na zdravie a životné prostredie. Tieto zásady sa uplatňujú pri všetkých výrobkoch a SPC podlahy sa môžu pochváliť certifikátmi:

CE – označenie je podľa práva EÚ povinné v spojení s bezpečnosťou výrobku

TÜV Rheinland – Parador získal certifikát vďaka perfektnej kvalite produktu a bezpečnosti

Trieda A+ – označuje najvyššiu kvalitu vnútorného ovzdušia, akú je možné u podláh dosiahnuť

Vhodná do mierne nerovných priestorov

Veľa zákazníkov túži po vinyle, avšak im prekáža podmienka dokonale rovného podkladu. Správne vyrovnanie podkladu vie celý proces výrazne predražiť. Pri SPC podlahe to už nie je nevyhnutné, pretože je vhodná aj pre mierne nerovné povrchy. Za správnych podmienok je ju možné položiť aj na dlažbu. Vďaka tejto vlastnosti ušetríte nielen peniaze, ale aj veľa práce a času. Upozorňujeme však, že podlaha nedokáže robiť zázraky – ak máte podklad rozbitý alebo veľké nerovnosti, tak nivelizácia bude aj v tomto prípade nevyhnutná.

Zloženie podlahy:

Ešte niečo navyše?

Ako bonus je v podlahe zabudovaný antibakteriálny, protišmykový povrch. Podlaha sa ľahko udržiava a má ochranu pred mikroškrabancami. Vďaka svojim vlastnostiam si udrží vzhľad i výkon a vy budete aj po mnohých rokoch spokojným majiteľom.

Skoro všetci predsa chceme to isté – odolnú, krásnu, pohodlnú podlahu za čo najlepšiu cenu. Ideálne, ak je k tomu ešte praktická, ekologická, zdravá a skvelá na podlahové kúrenie. Toto všetko a ešte viac dostanete, ak sa rozhodnete pre kompozitnú podlahu SPC od Nemeckého výrobcu PARADOR. V článku našu podlahu prirovnávame ku klasickým vinylovým podlahám, pretože práve jeho nedostatky inšpirovali k vzniku SPC podláh, ktoré sa stali pokračovateľom vo vývoji odolných podláh. Doba ide rýchlym tempom a SPC podlahy sú tým, čo momentálne udáva trend. Nové technológie, ktoré sú v nich použité, dokážu uspokojiť aj veľmi náročných zákazníkov.

Katalóg kompozitných podláh Parador

si môžete stiahnuť nižšie

Katalóg kompozitných podláh Parador

si môžete stiahnuť nižšie

Máte otázky?

Obchodný špecialista

Online nákup

Kompletný sortiment

Kompozitne podlahy Egger, Ateliér Suchánek Bratislava Dúbravka showroom, motáž a servis
Kompozitne podlahy Egger, Ateliér Suchánek Bratislava Dúbravka showroom, motáž a servis

Kompozitné vodeodolné podlahy

Kompozitné podlahy sú novou generáciou vinylových podláh. Na rozdiel od celovinylových podláh je pri nich použitá tvrdá nosná doska, ktorá sa vyrába zo zmesi polymérov a minerálnych plnív. Vďaka tomu je až 70 % celkovej použitej zmesi prírodného pôvodu. Nevýhodou môže byť vyššia hmotnosť a vyššia schopnosť vytvárať a šíriť krokový hluk, ten je možné eliminovať správnou podložkou. Kompozitný typ podlahoviny je tvarovo stabilný a výrazne lepšie odoláva cyklickému tepelnému zaťažovaniu. Reč je o podlahovom vykurovaní či zahrievaní podlahy priamym dopadom slnečného svetla, ktoré je omnoho efektívnejšie, ako je tomu u celovinylových elastických podláh. Aby toho nebolo málo, emisie prchavých látok radia kompozitnú podlahu do kategórie A+, preto po nej siahajú aj zákazníci, ktorí kladú vysoký dôraz na zdravotné a environmentálne hľadisko. 100 % vodeodolné, 100 % recyklovateľné V našich predajniach nájdete kompozitné vodeodolné podlahy rôznych značiek Quick-Step – nazývaná tiež Rigid Vinyl, Tarkett kolekciu ULTIMATE ako aj akciovú kolekciu ACOUSTIC CLIK s integrovanou zvukovou podložkou. Konštrukcia kompozitnej podlahy je vode odolná s výbornou tepelnou vodivosťou. Vyrába sa bez použitia PVC, pričom pevnosť a stabilita kompozitného jadra zabraňuje pretlačeniu nerovnosti podkladovej vrstvy na povrch podlahy.

Kompozitné podlahy EGGER PRO DESIGN GreenTec

Podlaha Design GreenTec: Nová prirodzenosť

Podlaha Design GreenTec vám umožní spojiť pohodlie s funkčnosťou tým najkrajším spôsobom.

Stvorená pre každodenný život

Trvanlivý povrch odolný proti vode a škvrnám znesie námahu a záťaž každodenného života a integrovaná korková podložka spoľahlivo utlmí kročajový hluk. Vďaka vodeodolnej nosnej doske GreenTec je naša podlaha vhodná aj do kúpeľní a komerčných priestorov.

Odolnosť proti vode až do 72 hodín

Vďaka špeciálnej štruktúre s vodeodolným povrchom a nosnou doskou GreenTec ako aj flexibilnému montážnemu systému CLIC it!. To všetko zahŕňa naša podlaha EGGER Design GreenTec.

Krásny vzhľad

Vonkajší vzhľad je rovnako dôležitý ako vnútorné hodnoty: vďaka autentickému vzhľadu dreva alebo kameňa podlaha Design GreenTec prirodzene upúta pohľad v každom priestore.

Naše podlaha Design GreenTec splní všechna vaše očekávání

Vysoce kvalitní podlaha EGGER Design GreenTec vás přesvědčí nejen svými moderními barvami podlahy, ale také mimořádnými vlastnostmi. V porovnání s klasickými laminátovými podlahami je naše moderní podlaha Design mnohem robustnější.

Tato inovativní podlaha je ideální do všech prostorů s intenzivním provozem, a to jak komerčním, tak i soukromým. Podlaha EGGER Design GreenTec je zvlášť odolná proti vlhkosti a lze ji proto instalovat v koupelně. Díky tloušťce materiálu pouhých 7,5 mm jsou naše moderní podlahy ideální pro renovace.

Instalací podklahy EGGER Design získáte mnohé výhody:

  • Zvláště robustní a odolná vůči drobnému poškrábání, díky čemuž je ideální pro oblasti s velmi frekventovaným provozem
  • Podlaha Design bez PVC vyrobená na bázi dřeva
  • Odolná proti vlhkosti a rozměrově stabilní, díky čemuž je ideální i do vlhkých prostorů nebo zimních zahrad
  • Palubky podlahy Design jsou ideální pro instalaci podlahového vytápění
  • Snadná instalace díky zaklapávacímu systému
  • Na velkých plochách můžete také podlahy EGGER PRO Design GreenTec lepit. V našich videonávodech vám ukážeme, jak na to!

Podlaha Design zaujme v každém ohledu

Ať již doma nebo v komerčních prostorech: Podlaha EGGER Design GreenTec je ideálním řešením všude tam, kde podlaha musí mnohému odolávat, a to vzhledem k tomu, že je mimořádně robustní a odolná. Navíc zaujmou u našich podlah řady Design vzory dřeva a dlaždic svou neuvěřitelnou autentičností.

Pokládkou podlahy EGGER Design můžete vytvořit bezešvý vzhled všech podlahových ploch, a to včetně koupelny. Tato podlaha je rozměrově stabilní a odolná proti vlhkosti. Dokonce i velké výkyvy teplot nemají vliv na tuto moderní podlahovou krytinu.

Katalóg kompozitných podláh

si môžete stiahnuť nižšie

Máte otázky?

Obchodný špecialista

Online nákup

Kompletný sortiment

Kompozitne podlahy, Arbiton, Ateliér Suchánek Bratislava Dúbravka showroom, motáž a servis
Kompozitne podlahy, Arbiton, Ateliér Suchánek Bratislava Dúbravka showroom, motáž a servis

Kompozitná vodeodolná podlaha Arbiton

Kompozitné jadro HD core, tvoriace zmes prírodných minerálov a polymérov, dáva podlahe mimoriadnu pevnosť a stabilitu. Vrchná polyuretánová vrstva je pocitovo na dotyk príjemná a teplá. Konštrukcia podlahy je vode odolná s výbornou tepelnou vodivosťou. Podlaha neobsahuje žiadne ftaláty ani prchavé organické zložky, a preto je z hľadiska obsahu povoleného množstva emisií zaradená do emisnej triedy A+. Vyrába sa bez použitia PVC. Podlaha má tepelný odpor iba 0,033 m2K/W a vynikajúcu rozmerovú stabilitu 0,05 %, čo je 5-násobne menej ako pripúšťa norma. Pevnosť a stabilita kompozitného jadra zabraňuje pretlačeniu nerovnosti podkladovej vrstvy na povrch podlahy ( tzv. fantómový efekt ). Výška nerovnosti podkladu sa toleruje do 2 mm/ 1 m dĺžky alebo do 1 mm/ 20 cm ( nie je potrebné podklad vyrovnávať).

Katalóg kompozitných podláh

si môžete stiahnuť nižšie

Máte otázky?

Obchodný špecialista

Online nákup

Kompletný sortiment

Kompozitne podlahy, Afirmax, Ateliér Suchánek Bratislava Dúbravka showroom, motáž a servis

Kompozitná podlaha Afirmax

Podlaha bola vyvinutá s ohľadom na najmodernejšie dizajnové vychytávky ako sú otvorené priestranstvá a prepojené izby.

Srdcom každého domova je kuchyňa s obývacou izbou, sú to najčastejšie prepájané izby a s našou podlahou AFIRMAX BiClick vytvoríte dokonalé prepojenie izieb, ktoré nemusíte predeľovať dilatáciami. Vďaka svojmu HD Mineral Core je podlaha niekoľko násobne odolnejšia a stabilnejšia.

V labolatóriách Afirmax sme vyvinuli inovatívnu zmes minerálov a moderných polymérov založených na uhlíkových časticiach. Starostlivo zvolený pomer zaisťuje optimálny výkon podlahy. Jadro HD Mineral Core tak poskytuje mimoriadnu životnosť, na ktorú poskytujeme garanciu až na 12 rokov. Sme si istí kvalitou našich výrobkov a hrdo môžeme povedať, že neobsahujú žiadne ftaláty ani škodlivé zmäkčovadlá.

V našich laboratóriách sme vyvinuli inovatívnu zmes minerálov a moderných polymérov založených na uhlíkových časticiach. Starostlivo zvolený pomer zaisťuje optimálny výkon podlahy. Minerálne jadro zaručuje mimoriadnu životnosť a garantujeme ju až na 12 rokov. Sme si istí kvalitou našich výrobkov a hrdo môžeme povedať, že neobsahujú žiadne ftaláty ani škodlivé zmäkčovadlá.

Katalóg kompozitných podláh

si môžete stiahnuť nižšie

Cenník kompozitných podláh

si môžete stiahnuť nižšie

Máte otázky?

Obchodný špecialista

Online nákup

Kompletný sortiment