fbpx

Laminátové podlahy

Laminatove podlahy Parador, predajna, Ateliér Suchánek Bratislava Dúbravka showroom, motáž a servis
Laminatove podlahy Parador, predajna, Ateliér Suchánek Bratislava Dúbravka showroom, motáž a servis

Parador laminátové podlahy

Produkty Parador kombinujú v sebe krásu umenia žiť a praktickosť spojenú s výkonom a kvalitou. Umenie žiť znamená oceniť krásu a nechať sa ňou inšpirovať. Zvládať dnešnú dynamickú dobu a podávať každý deň maximalný výkon si zase vyžaduje pevnú “pôdu” pod nohami. Parador predstavuje oboje, parador znamená “living performance”.

Dizajn

Pre nás, dizajn je vyjadrením osobnosti: kladie dôraz na individualitu a nezávislosť myšlienok. Náš interný tím dizajnérov a spolupráca s vynikajúcimi osobnosťami z medzinárodnej dizajnérskej scény sú zárukou tohto rozsahu. Výsledkom sú presvedčivé a neobvyklé produkty, ktoré podčiarkujú tvrdenie, že Parador je kreatívny leader.

Inšpirácia

Obytné priestory sú vyjadrením našho individuálného prístupu k životu a našich vlastných individuálnych potrieb. Mať vysoké požiadavky znamená, uvedomovať si význam kvality. V Parador sa snažíme zjednotiť toto povedomie o kvalite so zmyslom pre praktickosť, so zmyslom pre dobu, v ktorej žijeme.

Technológie

Laminátové podlahy Parador sa vyznačujú funkčným zložením a inteligentnými technológiami. Napríklad náš patentovaný click systém zaručuje ľahkú inštaláciu, impregnácia hrán chráni pred vlhkosťou a vrchná nášlapná vrstva zaisťuje veľmi vysokú odolnosť. Naše testy ukazujú, že podlahy sú vhodné aj pre najnáročnejšie použitie.

Kvalita

Parador ponúka špičkovú kvalitu “Made in Germany”. Naše dlhoročné skúsenosti poskytujú slušný základ pre neúnavné úsilie stále rozvíjať naše odborné znalosti vo všetkých relevantných oblastiach. Kvalita produktov spojená s brilantnými dekormi a perfektné dielenské spracovanie charakterizuje dokonalý vzhľad inštalácií Parador.

Cenník podláh Parador

si môžete stiahnuť nižšie

Katalóg podláh Parador

si môžete stiahnuť nižšie

Máte otázky?

Obchodný špecialista

Online nákup

Kompletný sortiment

Laminátové podlahy, Krono Original, Ateliér Suchánek Bratislava Dúbravka showroom, motáž a servis
Laminátové podlahy, Krono Original, Ateliér Suchánek Bratislava Dúbravka showroom, motáž a servis

Krono Original laminátové podlahy

História laminátových podláh;

Prvá laminátová podlaha bola vyvinutá v roku 1977 vo Švédsku, na trhu sa však po prvý krát objavila až v roku 1980. Nový typ podlahových krytín sa rýchle rozšíril aj do ostatných krajín Európy. Laminátové podlahy nemali v tých rokoch takú vysokú kvalitu akú majú dnes, ale vďaka neustálemu vývoju dosiahli už koncom 80-tych rokov viditeľný pokrok.

Dnes patria laminátové podlahy k najobľúbenejším podlahovým krytinám na svete a Kronoflooring GmbH, Lampertswalde je svetovým lídrom vo výrobe laminátových podláh. Čo sa od roku 1980 nezmenilo, je zloženie laminátovej podlahy. V zásade Hrubá štruktúra laminátovej podlahy obsahuje tri vrstvy.

Najspodnejšiu vrstvu laminátovej podlahy tvorí nepriepustná vrstva, umiestnená na spodnej strane nosnej dosky, ktorá zvyšuje jej tvarovú stabilitu a slúži ako ochrana proti vlhkosti. Hrubú stredovú vrstvu tvorí nosná doska, zložená z drevného kompozitu. Vrchná vrstva laminátu je tvorená úžitkovou a dekoratívnou vrstvou, ktorá môže v závislosti od výrobného procesu pozostávať z viacerých vrstiev. Je zložená zo špeciálneho živicou impregnovaného papiera, ktorý dodáva povrchu podlahy tvrdosť a odolnosť a robí ju vizuálne atraktívnou.

Práve na povrchu sú zreteľne viditeľné rozdiely medzi lacnou podlahou a vysoko kvalitnou laminátovou podlahou Krono Original®. Platí to predovšetkým pre dizajn: kvalitná laminátová podlaha je príjemná na dotyk a má prirodzene pôsobiaci vzhľad. Zároveň poskytuje vysoko kvalitná povrchová úprava laminátovej podlahy množstvo výhod.

Akciový leták laminátových podláh Krono Original

si môžete stiahnuť nižšie

Katalóg laminátových podláh Krono Original

si môžete stiahnuť nižšie

Máte otázky?

Obchodný špecialista

Online nákup

Kompletný sortiment

Laminátové podlahy, egger pro, Ateliér Suchánek Bratislava Dúbravka showroom, motáž a servis
Laminátové podlahy, egger, Ateliér Suchánek Bratislava Dúbravka showroom, motáž a servis

Egger laminátové podlahy

EGGER Group (Nemecko) je nadnárodná spoločnosť rodinného typu, založená v roku 1961 v Tirolsku v Rakúsku, odkiaľ je celá skupina dodnes riadená. Produkcia podláh je sústredená v Nemeckých mestách Brilon a Wismar. EGGER ponúka široký výber podláh v laminátovom, korkovom a DPR prevedení v prvotriednej kvalite.

EGGER ponúka na svojej stránke dve možnosti vizualizácii v miestnosti. Vo virtuálnom štúdiu si viete vybrať druh miestnosti, ktorý sa Vám najviac páči a zvoliť si podlahu, ktorá Vás najviac oslovila. Pre ešte lepšiu predstavu vytvorili funkciu vizualizátora podláhkde si môžete nahrať vlastnú fotografiu miestnosti, kam podlahu plánujete a vidieť reálnejšie, ktorá podlaha Vášmu priestoru bude najviac sedieť.

 

Život sa zmenil. Laminátové podlahy EGGER tiež

V texte sa dozviete:

  • aké vlastnosti ponúkajú laminátové podlahy EGGER
  • ktoré rôzne dekory máte na výber
  • kam sa hodia vodeodolné lamináty Aqua+
  • ako navodzujú synchronizované póry autentický pocit dreva vizuálne aj na dotyk
Podlahy Egger presli vyvojomLaminát ako materiál prešiel technologickým vývojom, a podlahy s ním. Dnes predstavujú cenovo dostupné alternatívy k dreveným či kompozitným podlahám.

S každou inováciou sa posúvame vpred a rovnako tak aj naše produkty. Laminátová podlaha EGGER, ktorú poznáte ešte z čias začiatku, je už dávno iným druhom podlahy. Prešla výraznými zmenami a vďaka nim pôsobí ako skutočné drevo. Je odolná, šetrná k životnému prostrediu a vhodná pre zdravý domov.

Rozmanitosť autentických dekorov dreva a kameňa si poradí s každou špecifickou požiadavkou pri navrhovaní interiéru. Dozrel čas zbaviť sa starých predsudkov ohľadom tohto typu podláh.

Možno si ešte pamätáte na laminátové podlahy na konci 80. rokov, kedy zahájili svoj triumfálny príchod do slovenských domácností. A odvtedy sa stále mnoho ľudí drží „starých“ predsudkov – „laminátové podlahy sú lacné, menej kvalitné, rýchlo sa opotrebovávajú a krútia.“

Dnešné laminátové podlahy sú technicky vyspelejšie a tešia sa obľube slovenských zákazníkov.

Ale už dávno to nie je podlaha z 90. rokov, podlaha inštalovaná v prvom byte, kam ste sa nasťahovali. Od počiatočnej generácie produktov ubehli roky a laminát sa ako produkt technologicky vyvinul. S ním sa zmenili aj samotné laminátové podlahy.

„ EGGER UŽ NIE JE AKO PREDTÝM! “

Preto nastal čas odvrátiť sa od predsudkov smerom k výhodám. Rovnako, ako sa menia naše potreby a túžby v živote, menia sa aj produkty. K lepšiemu, a aby uspokojili stále rastúce požiadavky a kritériá nás zákazníkov.

Laminát dneška je iným druhom podláh, aký ste poznali kedysi. S atraktívnym pomerom ceny a výkonu, vysokou vhodnosťou pre zdravý domov, vynikajúcou uhlíkovou stopou či autentickými prírodnými dekormi a skvelými praktickými vlastnosťami, sa teší veľkej obľube. Podľa štatistiky asociácie európskych výrobcov laminátových podlách bol predaj tohto typu v roku 2021 najvyšší za posledných 11 rokov.

Klasika bola dovedená k dokonalosti.

 

Pre zdravú klímu v interiéri

Ak máte lepšie izolovaný byt, dom či kanceláriu, ľahko sa môže stať, že u vás nedochádza k takej výmene kyslíku, ako by malo. Vtedy treba myslieť aj na zdravú klímu v interiéri a najmä ak máte doma alergikov, deti či domácich miláčikov.

Kolekcia Home má nízku uhlíkovú stopu, až z 86 percent je vyrobená vďaka materiálom z obnoviteľných zdrojov a vyše polovicu materiálu tvoria zbytky piliarskej výroby. Kúpou tejto značky doprajete komfort nielen sebe, ale aj životnému prostrediu.

Chcete seba a svojich najbližších lepšie chrániť? Siahnite po podlahe EGGER Laminát. Neobsahuje zmäkčovadlá a spĺňa najvyššie medzinárodné emisné normy – od Blue Angel cez A+ a M1 až po ekoznačku EU. Navyše potešíte aj susedov znížením hluku, ale o tom si povieme až ďalej v článku.

 

Ako skutočné drevo. Len všestrannejší

Pokiaľ máte radi drevo a drevené motívy, laminátové podlahy s dekorom dreva sú skvelou a cenovo dostupnou alternatívou. Vyzerá a pôsobí na dotyk ako skutočné drevo: Pokiaľ ide o vzhľad a dojem, podlahy EGGER laminát nie sú horšie ako „originál“.

Vďaka rozmanitosti dekorov ponúka dokonca podstatne väčší výber a splní každé individuálne prianie interiérového designu: od trendového vzhľadu masívneho dreva po škandinávsku ľahkosť a štýlovú eleganciu – kolekcia EGGER Home má dokonalý design pre každú miestnosť a návrh interiéru.

S prírodnými motívmi je k dispozícii podlaha v dekoroch drevo, kameň a tiež kreatívny vzhľad v širokej škále prevedenia. Kreatívne vzory podlahy sú pre odvážnejších zákazníkov, ktorí chcú nevšednosť preniesť aj priamo do svojho obydlia. Od hrúbky 7 mm do 12 mm, s obvodovým skosením alebo bez neho. Máte naozaj možnosti na výber, podľa vlastných preferencií.

Od kartáčovaných štruktúr cez špeciálny efekt dlažby s dekormi kameňa až po matné povrchy v štýle olejovaných, drevených podláh, majú všetky dekory podláh dokonale zladený povrch. Verná reprodukcia navodzujúca autentický dojem: EGGER povrchy so synchronizovanými pórmi tvoria vizuálne aj na dotyk pocit skutočného dreva.

Pre dojem, ktorý miestnosť vytvára, je dôležitá voľba správneho formátu podlahovej dosky. Miestnosti, pýšiace sa svojou veľkosťou, je vhodné zvýrazniť dlhými, širokými podlahovými doskami – podlaha formátu Long, Large alebo Kingsize.

Kým malé miestnosti sa zdajú byť väčšie naopak s krátkymi doskami vo formáte Classic. S formátmi vám radi pomôžeme na našom chate alebo v predajniach našich partnerov.

 

Laminátové podlahy vyrobené pre dlhú životnosť

Nech už sa na podlahe stane čokoľvek, odolné laminátové podlahy z rady EGGER Laminát sú vyrobené pre dlhú životnosť bez akýchkoľvek komplikácii. Sú odolné voči škvrnám, proti poškriabaniu a nárazu.

Majú protišmykové a antibakteriálne vlastnosti a jednoducho sa čistia aj pri zaschnutých škvrnách. Nemusíte sa báť ani toho, že by časom podlaha vybledla, či inak stratila farbu. Rovnako je podlaha vhodná na podlahové kúrenie a s vhodnou podložkou nie je ani hlučná.

Flexibilný inštalačný systém CLIC it! sa veľmi jednoducho používa. Inštalácia podlahy prebieha ako plávajúca po jednotlivých prvkoch, jedna rada po druhej, alebo pomocou dorazovej dosky.

Vodeodolná podlaha Laminát Aqua+ je ideálna do kúpeľní, kuchýň, chodieb a predsiení, ako aj do komerčných priestorov s frekventovaným čistením.

To všetko pri vynikajúcom pomere ceny a výkonu. Kvalitu podláh EGGER Laminát cítite na každom kroku.

 

Harmónia od začiatku až do konca – sortiment výrobkov a príslušenstva EGGER

Pri pokládke podlahy je samozrejme najdôležitejšia podlaha. Najlepší výsledok však dosiahnete so správnym príslušenstvom, a preto EGGER ponúka pre tieto účely optimálne zladené produkty. Podložky k podlahe EGGER zaručujú nielen ideálnu tlakovú stabilitu.

Oceníte tiež vysokú úroveň izolácie kročajového hluku i celkové zníženie ostatných zvukov. Je možné ich používať aj pri podlahovom kúrení a sú vhodné pre vlhké miestnosti.

Podlahové lišty v zladenom dekore alebo v bielej farbe dopĺňajú celkový vzhľad podlahy. Dá sa tak kombinovať atraktívny vzhľad s maximálnou funkčnosťou a dlhou životnosťou. Vysoko kvalitné výrobky na čistenie zaručia, že podlahy budú aj po rokoch stále žiariť ako nové.

Ak sa chcete o lamináte a laminátových podlahách dozvedieť viac alebo potrebujete poradiť, sme vám k dispozícii v ktorejkoľvek predajni v rámci partnerskej siete. Profesionálny tím vám poradí, ako vybrať podlahu na mieru podľa vašej potreby.

Kliknite a nájdite vašu predajňu EGGER Home

Cenník laminátových podláh Egger

si môžete stiahnuť nižšie

Katalóg laminátových podláh Egger Comfort 2021+

si môžete stiahnuť nižšie

Katalóg laminátových podláh Egger HOME GreenTec

si môžete stiahnuť nižšie

Katalóg laminátových podláh Egger HOME Aminat

si môžete stiahnuť nižšie

Máte otázky?

Obchodný špecialista

Online nákup

Kompletný sortiment

Laminátové podlahy Classen, eco, Atelier Suchanek Dubravka showroom, motáž a servis
Laminátové podlahy Classen, eco, Atelier Suchanek Dubravka showroom, motáž a servis

SPEKTRUM laminátové podlahy

Objavte svet (y) SPECTRUM. Nechajte sa inšpirovať jednou z najrozsiahlejších kolekcií laminátových podláh na trhu. Od klasického formátu drevených dosiek po formáty XL až po elegantné veľké formáty, či už úzke alebo extra široké. Rôzne formáty v SPECTRUM sú pôsobivé – nie menej ako pôsobivé hladké a štruktúrované povrchy. A v neposlednom rade viac ako 150 dekorov.

Všetky laminátové podlahy CLASSEN sa vyrábajú trvalo udržateľne s nízkymi emisiami a bez výnimky dostali nemeckú environmentálnu značku „Blue Angel“.

Visiogrande. Laminátové dlaždice. Vyrobené spoločnosťou Classen.

Autentické a skutočné. Jedinečné a živé. Spoločnosť Visio grande, ktorá je na trhu už mnoho rokov, zapôsobí svojimi autentickými dekormi a povrchmi s pôsobivou štruktúrou. Zbierky a dekory boli rozšírené a úspešná značka bola obnovená. Je to vysoká kvalita spracovania, jednoduchá inštalácia a údržba a v neposlednom rade množstvo atraktívnych návrhov a dekorov: Visiogrande je laminátová dlaždica, ktorá nenecháva nič, čo by bolo potrebné.

Presvedčte sa sami. Laminát ECO Moja robustná podlaha. ECO.LAMINAT je ideálnym podlažím pre moderné bývanie. Ľahko sa udržuje, extrémne robustný a krásny. Drevo, samozrejme.

Katalóg laminátových podláh Classen Spectrum

si môžete stiahnuť nižšie

Máte otázky?

Obchodný špecialista

Online nákup

Kompletný sortiment