fbpx

 

 

Sklo, sklenené zábradlie na mieru, Ateliér Suchánek Bratislava Dúbravka showroom, motáž a servis
Sklo, sklenené zábradlie na mieru, Ateliér Suchánek Bratislava Dúbravka showroom, motáž a servis

Pri voľbe zábradlia na schodište máte vždy na výber viac možností. My vám ponúkame kvalitné sklenené zábradlia, ktoré sa hodia do moderných ale aj tradične zariadených priestorov. Vďaka sklu bude priestor vzdušný a presvetlený. Sklo je neutrálny materiál, preto sa vynikajúco kombinuje s kovom, nerezom aj drevom. To vám dáva možnosť si vybrať dizajn presne podľa vašich predstáv. Sklenené zábradlie vieme montovať aj na terasy či balkóny. Veľkou výhodou skla je, že sa jednoducho čistí a opticky nezmenšuje priestor. Zábradlie musí spĺňať bezpečnostné normy a vy sami si môžete vybrať typ kotvenia, skla i madla.

Typy kotvení sklenených zábradlí:

  • samonosné kotvenie – spojením dvoch lepených VSG a dvoch kalených ESG skiel pomocou štyroch vrstiev Eva-safe fóliesa vytvorí samonosný profil skleneného zábradlia bez rámov.
  • bodové kotvenie – sklenené zábradlie sa kotví pomocou chemických kotiev do hĺbky 20 cm cez otvory v skle. Pre utlmenie nárazov a zabránenie prepadnutiu človeka, sa sklo ukotvuje aj nerezovými bodovými úchytmi. Tým sa zvýši celková pevnosť skleneného zábradlia.
  • stĺpikové kotvenie –  zábradlie sa ukotvuje priamo na podlahu.  Na stĺpikoch sú upevnené sklá, ktoré nemusia mať takú vysokú pevnosť, ako v prípade bezrámových systémov. Nna výber je kotvenie chrómované, nerezové alebo práškované podľa farebnej RAL škály.

Máte otázky?

Obchodný špecialista

Online nákup

Kompletný sortiment