fbpx
info@ateliersuchanek.sk
|

Modular One

Modular one podlaha, Ateliér Suchánek Bratislava Dúbravka showroom, motáž a servis

Modular One

|29. apríla 2019 | Podlahy

Neexistuje univerzálna podlaha, ktorá by spĺňala všetky naše požiadavky. Za tie roky, ktoré sa pohybujem v oblasti interiéru, som sa však naučil na základe požiadaviek klientov rozpoznať tú najvhodnejšiu práve pre nich.
Vo všeobecnosti chceme takú, ktorá je odolná voči škrabancom. Nie je náročná na údržbu. Ideálne vode odolná. Príjemná na dotyk, teplá, nehlučná, vhodná na podlahové kúrenie, atď.

Dnes vám napíšem niečo o kompozitnej podlahe Modular One. A tiež dôvod, prečo práve o nej.

Laminát je veľmi odolný materiál, tvaro stály a pevný. Ale pri chôdzi na boso je pocitovo studený a tvrdý.
Drevo je naopak teplé a príjemné na pochôdznosť. Ale sa ľahko poškodí a treba sa o neho pravidelne starať.
Vinyl ako fenomén posledných rokov je na bosú nohu príjemný skoro ako drevo. Je vode odolný a dobre sa udržuje. Je však náročný na rovnosť podkladu, čo výrazne predražuje realizáciu podlahy a navyše je tvarovo nestály – má tendenciu sa rozpínať pri výrazných teplotných rozdieloch (napr. keď vám intenzívne do interiéru svieti slnko).

Dôvodov, prečo by som sa pri najbližšej výmene vlastnej podlahy rozhodol pre Modular One, je hneď niekoľko.

Kompozitná podlaha od renomovaného nemeckého výrobcu Parador – Modular One je odpoveďou pre všetkých ľudí, ktorí nechcú robiť kompromisy. Je vysoko odolná, vhodná aj do vlhkých priestorov, s korkovou podložkou, s polypropylénovou vrchnou vrstvou a krásnymi dekormi. Je vhodná na podlahové kúrenie a čo je nezanedbateľné – je ekologická.

Tu si dovolím ju “rozobrať” ešte viac.

Modular One sa skladá zo štyroch vrstiev.

  1. Vysokokvalitný povrch – z polypropylénu odolný voči vysokým teplotám (160 – 170°C) m, trieda B1/DIN.
  2. Jadro – špeciálne upravená a pevná nosná doska s vysokou hustotou prírodných vlákien a ochranou proti vlhkosti.
  3. Safe-Lock PRO – rýchla montáž a vysoká stabilita spoja.
  4. Korková vrstva na tlmenie kročajového hluku – lepšia priestorová akustika.

Modular One má až 8mm, vďaka čomu je spoj Safe-Lock PRO naozaj pevný a preto podklad nemusí byt až taký rovný ako v prípade celovinylovej podlahy. Vysoká trieda záťaže 33, napovedá, že podlaha je vhodná aj do komerčných priestorov ako sú školy, škôlky, nemocnice, obchodné centra či kancelárie. V domácnosti Vám Parador dá dokonca doživotnú záruku.

Nevadí jej slnečný svit, má rozmanité farby(viac ako 30 odlišných lamiel), je poctivo teplá a bez dilatácie môžete v jednom priestore položiť až 240m2.

Modular One disponuje významnými certifikátmi, napr Blauer Angel a PEFC, pretože výrobca PARADOR dáva veľký dôraz na ekologicky udržateľnú rovnováhu a zúčastňuje sa projektu „Vysádzanie planéty“ s cieľom ukončiť klimatickú krízu. Navyše emisie Modular One spadajú do kategórie A+.

Korková vrstva jej pridáva hneď niekoľko predností. Korok je tvarovo stabilný, pružný, odolný voči deformáciám, príjemne odpruží každý krok a šetrí tak celý pohybový aparát. Je tichý, pohlcuje hlučnosť, tlmí kroky a zlepšuje priestorovú akustiku. Odoláva baktériám , je odolný proti plesniam a škodcom, nepriťahuje prach – je prírodný a protialergický. Neprepúšťa tekutiny. Navyše k podlahe už nebudete potrebovať žiadnu ďalšiu podložku, iba parozábranu čím ušetrite ďalšie financie.

A posledný dôvod (hoci veľmi dôležitý) prečo si Modular One získala moju pozornosť je cena. Tá sa pohybuje na úrovni vinylovej podlahy.
Pozor! Podlaha Modular One nie je 100% vode odolná a tiež nie je vhodná na celoplošné lepenie, pretože má korkovú podložku.

Verím, že Vám môj blog pomôže pri výbere vašej ideálnej podlahy a v prípade výberu Modular One s ňou budete veľmi dlho spokojní.
V predaji je od roku 2018 a zatiaľ bez jedinej reklamácie.

Tags:
Share this post: